První letošní LOBy
23. - 24. 1. 2010 Vrbno pod Pradědem
Abychom si mrazivý vzduch, který se k nám valí z východu, užili v co nejčerstvějším stavu, vydali jsme se mu naproti a popojeli co nejblíže k Sibiři.
Ve Vrbně pod Pradědem pořádal OB oddíl tamního gymnazia první letošní LOB. Postupy kolmo nahoru přes 10 vrstevnic prověřily sílu našich paží, lyžařské (ne)schopnosti a často též odvaha byly třeba ke sjíždění příkrých svahů a zejména krkolomných remízků. No, byla to fuška.
Oproti roku 2007, kdy na mne Vrbno působilo dojmem upadající ospalé díry, došlo letos i k vylepšení celkové atmosféry ve městě. Zdálo se mi, že celé ožilo. Nové fasády, restaurace, krize jim asi svědčí :-).
Po náročném víkendu jsem spěchal dom. Mojí cestu zkomplikovalo spiknutí sebevrahů. Jeden zastavil vlaky ze směru od Prahy před Kolínem, další ucpal svým tělem zbytek kolejí někde u Chvaletic. Před Pardubicema se náš rychlík zastavil a po delším čekání pokračoval oklikou přes Nymburk. V Českém Brodě jsme museli pustit všechny spoje za námi a do Prahy se dokodrcali o půl desáté. To už jsem stíhal pouze vlak do Mostu s příjezdem ve 2:44. Taxík do Litvínova stál 450 korun, 225 Kč/1 sebevraha :-).