Krušnohorský Rogainingový Klub
Krušné hory nejsou krušné, možná kdysi, dneska už ne
Homepage KRK ¦Kontakt ¦Web ČAR ¦Web ČAES ¦Info pro členy KRK ¦Stanovy KRK
Tento projekt byl podpořen z Evropského fondu pro regionální rozvoj, fondu malých projektů Programu Cíl 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2007-2013.

Co je nového

22. 10. 2009Po neúspěšných pokusech na webu OB se nám podařilo rozchodit Route Gadget na webu ČAR. Každý si tak může zakreslit své postupy, pokud si je pamatuje :-). Se zakreslováním na požádání pomohu, poradím.
27. 7. 2009Ještě jeden příspěvek do rubriky napsali o nás, od maratónců z Kladna.
22. 7. 2009Stále se objevují další a další fotky, tentokráte od Kozlíků z Kladna.
13. 7. 2009Jirka Hostinský mi poslal své počítačové analýzy letošního MČR.
10. 7. 2009Ještě jeden pěkný článek aneb O rogainingu jinak.
6. 7. 2009 Než spustíme zakreslování vašich postupů, můžete se seznámit se záměry stavitele. Mým cílem bylo rozmístit kontroly tak, aby je nebylo úplně jednoduché pospojovat. Myslím, že se mi to povedlo, u některých úseků se mi optimální řešení ne a nedaří najít ani na desátý pokus :-).
6. 7. 2009 Pro analytiky nabízím ke stažení zazipovaný soubor návštěvnosti kontrol. Bohužel stále marně čekám na zprovoznění Route Gadgetu pro zakreslení postupů.
3. 7. 2009 Ještě zveřejňuji 77 fotek z podzimní přípravy závodu, které jsem tajil, abyste si nenašli kontroly na turistické mapě :-). Můžete se pokochat tím, co byste viděli, kdyby nebyla mlha.
1. 7. 2009 Napsali o nás: Sedmička Mladá fronta, a.s., Sportovní noviny, web Loko Beroun, web KOB Děčín, Požírač, Sosnoviny, Seskočil z rudé skály a vyrazil si dech a vyspělí Jihočeši. Budeme postupně doplňovat.
1. 7. 2009 Ve výsledcích snad už nejsou žádné boty, považujte je tedy za oficiální. Přibyly v nich i mezičasy a návštěvnost kontrol. Zpracovávám další a další fotky.
1. 7. 2009 Máme tady první fotky ze závodu. Prosím zašlete nám také svoje výtvory, rádi na ně zveřejníme odkaz.
30. 6. 2009 Děkuji pořadatelům i všem závodníkům za účast. A také své rodině. Manželce, která přežila několikaměsíční vdovství a třem sirotkům, které na čas prakticky přišly o tatínka :-).
Gratuluji vám všem, kteří jste přežili náš závod. Počasí, fyzicky i orientačně náročné tratě myslím odpovídaly tomu, že se jednalo o 13. rogainingové mistrovství České republiky. Zúčastnil se jej rekordní počet týmů i lidí, 270 závodníků z deseti zemí (ČR, Německo, Slovensko, Polsko, Bulharsko, Velká Británie, Rakousko, Rusko, Lotyšsko a Itálie). Podařilo se nám získat grant od EU, takže jsme mapu tiskli na vodovzdorný materiál Tyvek, nakoupili ceny za 20 tisíc korun atp.
Já jako stavitel jsem se snažil vybírat kontroly tak, aby umožňovaly bohatou nabídku volby postupů, zavedly vás na turisticky atraktivní místa a občas vás i v dohledávce trošku přibrzdily. S mapou jsme si myslím docela vyhráli, ale jak už jsem psal v pokynech, do mapy se nevejde vše a 150 km2 prostě úplně bez chyby zmapovat nelze. Nicméně jak už jsem se snažil vysvětlit na shromaždišti, větu "a jak se má taková kontrola hledat v noci nebo v mlze?" by rogainingový závodník vůbec neměl z úst vypustit. Mrkněte třeba na mapu australského MS 2006, kde jsme při dohledávce občas museli pročesávat široká údolí zarostlá těžko prostupnou buší. I když chápu, že v noci či v mlze se některé kontroly daly těžko najít, stojím si za tím, že všechny byly polohově správně. Tam, kde se mi nepodařilo najít objekt na férové umístění kontroly, jsem raději použil primitivní křižovatku (většinou v německé části závodního prostoru). Ale z mapy jste většinou už předem mohli vytušit, který lampion nebude zadarmo a např. si na noc naplánovat jednodušší terén. Detailní report o záměrech záludného stavitele dám na web co nejdříve. Dále pro vás připravujeme Route Gadget pro zakreslení vašich postupů a samozřejmě fotky.
30. 6. 2009 Zřídili jsme shoutboard, abyste si mohli vyřídit ztráty a nálezy, popř. nám vynadat :-).
29. 6. 2009 Zveřejnili jsme předběžné výsledky.
25. 6. 2009 Od této chvíle již nejsme on-line, jen na telefonu. Ale moc nám nevolejte, nenudíme se :-).
24. 6. 2009 On-line přihlášky byly ukončeny. Na shledanou v Novém Městě.
17. 6. 2009 Můžete si přečíst pokyny a seznámit s použitým mapovým klíčem.
11. 6. 2009 Přidali jsme na web detailní plánek centra a informace o počasí.
31. 5. 2009 V prvním termínu přihlášek se přihlásilo 107 týmů a 230 závodníků z Čech, Německa, Ruska, Lotyšska a Itálie. V nejbližší době provedeme inventuru plateb startovného a zkontrolujeme úplnost registrací.
31. 5. 2009 Dubí Dnes končí první termín přihlášek. Před chvílí se přihlásil dvoustý závodník.
Dokončujeme grafickou úpravu mapy, kartografické práce už skončily. Snad jsme Shocartům podklad moc nepomršili. Jak vidíte ve výřezu mapy z okolí Dubí, musel jsem vytvořit nový mapový symbol - červené srdíčko :-). V nejbližší době požádám prezidium ČAR o upřesnění výkladu pravidel, zda návštěva tohoto podniku během závodu je či není porušením pravidla o zákazu přijetí cizí pomoci. Já osobně bych to pomocí nenazýval, zejména u mixů se tím může výrazně narušit týmový duch :-).
29. 5. 2009 Česká republika uspěla v konkursu na pořádání rogainingového mistrovství světa 2012!!! To se bude konat rovněž v Krušných horách, je tedy nejvyšší čas začít s tréninkem v odpovídajím terénu. Takže neváhejte a přihlašte se na náš závod :-).
29. 5. 2009 Kvůli nejasnostem ohledně registrace v ČAR jsme v rozpise závodu malinko poopravili odstavec týkající se přihlášek. Nic podstatného se ale nezměnilo.
26. 5. 2009 Byl zveřejněn český rozpis MTBO mistrovství Německa na dlouhé trati (sobota 6. 6.) a MTBO přeboru Saska ve sprintu (neděle 7. 6.). Závody pořádá TU Dresden v Altenbergu, kousek od českých hranic. Přihlášky sice končí už zítra 28.5., ale jelikož rozpis byl zveřejněn až teď, tak snad budou akceptovat základní startovné.
25. 5. 2009 Máme necelý týden do konce prvního termínu přihlášek a právě se přihlásil 99. a 100. závodník. Ty, co mne znají, ví, že mne jen tak nějaké číslo neuspokojí :-). Proto doufám, že počet přihlášených ještě utěšeně naroste. Zdá se, že mapování terénu dokončíme v předstihu, lístečky už máme na všech kontrolách, v terénu teď už zbývá jen doladit detaily.
20. 5. 2009 Bike adventureMáme tu pro vás pozvánku na závody Merida Bike Adventure 2009, velmi oblíbený cykloturistický závod dvojic, který se bude v letošním roce konat v Lesné v Krušných horách. Datum konání závodu je 11. - 12. 7. 2009. Pořadatelé se těší na vaši účast.
Další orientační závody, MTBO přebor Německa na dlouhé trati v sobotu 6. 6. a MTBO přebor Saska ve sprintu v neděli 7. 6., pořádá náš partnerský klub TU Dresden přímo ve východní části rogainingového prostoru. Zatím ale mají na webu k dispozici pouze německý rozpis. Na českém překladu intenzivně pracuji.
13. 5. 2009 Přidali jsme na web interaktivní mapu centra závodu.
12. 5. 2009 Paralelně s naším rogainingem pro vás připravujeme i orientační závod pro cyklisty Cyklogaining na 10 hodin na sobotu a veřejný závod MTBO na klasické trati. Informace najdete na webu Cyklogainingu.
11. 5. 2009 Zprovoznili jsme rogainingovou seznamku, šanci pro ty, kteří by chtěli běžet, ale nemají s kým.
11. 5. 2009 Proběhlo školení pořadatelů rogainingu. Účast byla hojná, přes 20 lidí se ve 4 dnech poučilo mimo jiné o zásadách stavby rogainingových tratí, např. na který objekt můžete kontrolu umístit a na který nikoli. Na fotce ukázka nevhodně vybraného kontrolního objektu pro červnový závod, popis jižní roh sněhového pole:
Nevhodná kontrola
Tato kontrola by letos šla použít max. do konce dubna :-).
V rámci praktické přípravy jsme zároveň prošli většinu míst, na která plánujeme v červnu rozmístit kontroly. Jahody i borůvky již kvetou a v Krušnohorských lesích je krásně. Těšte se!
18. 4. 2009 Revidujeme, mapujeme, probíháme. Na Liščí hůrce jsem potkal lišku, na Loučné dýmající ohniště a haldy sněhu. Koukněte na fotky ze soboty 18.4.
9. 4. 2009 Připravili jsme pro vás vzorek staré mapy, která částečně zasahuje do prostoru letošního rogainingu. Prohlédněte si tratě a postupy nejlepších týmů, které se zúčastnily M ČR v horském OB 2002.
28. 3. 2009 Zveřejněn Rozpis Mistrovství České republiky a Německa v rogainingu 2009.
4. 12. 2008 Byl spuštěn web Mistrovství České republiky a Německa v rogainingu 2009. Přijměte prosím úvodní pozvánku na závod a podívejte se na poněkud netradiční fotky z prostoru závodu.